• Lapa:
  • 1
Īsais kurss balss ierakstam  

Īsais kurss balss ierakstam 05 Mai 2011 11:53 #17553

• zivs
Sveiki,

Nēsmu biežs GV lasītājs un komentētājs un tā, taču šis konkurss silda manu sirdi, ka kādam arī bez manis (kam, kā gadījies, kā ne - nav naudas organizēt tādus pasākumus kā šis) rūp jauno videoapskatu veidotāju radīšana, kautrīgo iedrošināšana un slinko mudināšana. Tas ir arī iemesls, kāpēc gribu padalīties savā mazajā pieredzē ar balss ierakstiem un sagatavošanos.

Teksta sagatavošana
Pirmais, ko vajadzētu izdarīt, protams, ir sava ierunājamā teksta sagatavošana. Diemžēl, kā tas ir novērots no savas pieredzes un dažu citu - ātrs un nepārlasīts skribelējums teju vienmēr rezultējas ar nesakarīgu un brīžiem nesaprotamu (bieža atkārtošanās, izklāsts notiek pilnīgi randomi un tā) vārdu virknējumu, ko nereti arī pats ierunātājs sāk nesaprast, nemaz nerunājot par auditoriju.

Ko es varu ieteikt?
Pirmkārt, vienreiz uzrakstīto tekstu pārlasīt pirmo reizi uzreiz, otro reizi pēc stundas un trešo reizi - nākamajā dienā. Tas palīdzēs atsijāt visas augstākminētās problēmas, aizstāt neizdevušos jokus ar labākiem (ja tādi ir, protams), pielabot faktuālas kļūdas un vienkārši ar vēsu prātu pārliecināties, ka viss ir kārtībā, nekas nav palaists garām, nekas nav saputrots.

Otrkārt, tekstu pirms ierunāšanas var iedot arī kādam draugam izlasīt. Protams, tas palīdz pie nosacījuma, ka ir draugi un draugi arī spēj konstruktīvi novērtēt uzrakstīto. Tas arī nereti palīdz atklāt teksta kļūdas, stila murgus un tā.

Treškārt, tekstu sagatavot tā, lai to ir viegli izrunāt, nevis viegli ar acīm pārskriet tam pāri vai klusībā izlasīt. Ierunājot tādu, mēle mežģīsies uz velna paraušanu, ja teksts izskatīsies kā zinātniski pētniecisks darbs. Arī vairākumam klausītāju/skatītāju vairāk patīk vienkāršs teksts, nevis (no offence, protams) GameMastera (tā, kas R. Krēķis un savulaik no Gamez'iem) intelektuālās un vien pašam saprotamās spazmas savos spēļu apskatos.

Ceturtkārt, kad veic audioierakstu, nekautrējies runāt skaļi un izteiksmīgi - jā, pirmajās reizēs to ir pagrūti izdarīt, jo apkārtesošie mājinieki to var nesaprast, bet tad atkal ... ja kautrējies no saviem mājiniekiem, vai vispār ir vērts veikt balss ierakstu, ko dzirdēs vairāki desmiti, simti vai tūkstoši citu dzirdīgu ausu?

Piektkārt, veicot skaņu celiņa ierakstu, nevajag arī sadzīvot ar domu "būs jau gana labi" - ja ieraksts pašam nelikās OK, tad vajag pārrakstīt un pārrakstīt, un pārrakstīt tik ilgi, kamēr pašam tas patīk. Tiesa, tas neizbēgami nozīmē savas balss klausīšanos ierakstā, kas bieži vien daudzus dzen kompleksos (arī mani sākotnēji).

Sestkārt, veikt skaņas ierakstu pa rindkopām vai teikumiem, ja tie ir dikti gari - tādā veidā vienmēr varēs pārrakstīt tikai vajadzīgos fragmentus, nevis visu savu palagu. Rakstot vienā lielā palagā nereti arī ir dzirdamas ieelpas un izelpas, kas IMO nav nepieciešamas šāda veida ierakstiem - tas nav live pasākums, kur no tā nevar izvairīties. Rindkopām ieelpas var vienkārši un bez sāpēm dibenā izgriezt vai noklusināt.

Lielos vilcienos (un tramvajos) tas arī ir būtiskākais, ko vajag ievērot. Galu galā, videoapskatu konkurss noritēs pietiekoši ilgu laiku, lai tam varētu arī pienācīgi sagatavoties un to pasniegt kā kārtīgu mājasdarbu, nevis starpbrīdī, pirms mācībstundas sākuma pavirši norakstītu ķapļapkišmišu (tas nav arī personīgi attiecināts uz nevienu no dalībniekiem, lai gan zinu, ka tas tā var izskatīties.

Rakstu translitā un laižu caur Laacz konvertieri, ja nu gadījumā vietām ir mistiskas garumzīmes vai tieši otrādi - to nav.

Priekā un veiksmi!
Last Edit: 05 Mai 2011 12:07 by .

Re:Īsais kurss balss ierakstam 05 Mai 2011 12:01 #17554

• Garinsh
  • Administrators
Paldies par informāciju! Domāju, ka dalībniekiem noteikti noderēs, un būtu pat ieteicami šo izlasīt pirms apskata veidošanas.

Re:Īsais kurss balss ierakstam 05 Mai 2011 12:46 #17555

• Lecter
  • Lietotājs
BTW - personīgi, neatbalstu balss ierakstu tad, ja vēl kāds pa mājokli grozās - mazums, līkrocības rezultātā nomet kastroļu kalnu vai izlemj, pēkšņi vazāties šurpu turpu. Vislabāk ir sagaidīt brīdi, kad visi ir prom - vai dzīvot vienam
Scenārija sagatavošanai, it sevišķi, ja runātāji ir vairāki, lieliski der celtx programmatūra - pārskatāmi un visā citā ziņā, ērti.

Re:Īsais kurss balss ierakstam 05 Mai 2011 13:07 #17556

• zivs
Nu, tam arii paliidz "sestkaart" punkts Man, pimeeram, pie dziivoklja (~50-70m attaalumaa) ir bazniica, kas nereti sadomaa padauziit savus dauzaamos devaisus tieshi tad, kad es ierakstos. Taapat arii ir ar vilcienu (lol, ~40m no logiem), kas izdomaa pabraukaat tieshi tad, kad man to vismazaak vajag. Reizeem paiet visa diena, kameer ierakstu lietas bez blakustrokshnjiem un taa kaa man tiik ..

Re:Īsais kurss balss ierakstam 05 Mai 2011 14:51 #17557

• anddiiss
  • Lietotājs
Heh, tad jau man daleji ir noveicies, jo pats dzivoju 10km no pilsetas un nedz vilciens, nedz ari kas cits spej sabojat manu ierakstu.

Re:Īsais kurss balss ierakstam 05 Mai 2011 17:54 #17562

• Kreejums
  • Lietotājs
Paldies par ieteikumiem!

Re:Īsais kurss balss ierakstam 05 Mai 2011 20:25 #17568

• Raimondo
  • Lietotājs
Paldies par ieteikumi. Taisni šī ir viena no lietām kas mani uztrauc.

Re:Īsais kurss balss ierakstam 08 Mai 2011 19:48 #17662

• fil
  • Lietotājs
Manuprāt vienkārši lieliska pamācība, jo balss ierakstīšana man liekas ir viens no visgrūtākajiem darbiem veidojot videoapskatu! Un kas gan varētu izveidot labākus ieteikumus balss ierakstīšanai, ja ne zivs, kura apskatus pazīst daudz geimeri!

Paldies Zivs, par ieteikumiem!

Re:Īsais kurss balss ierakstam 08 Mai 2011 23:40 #17668

diemžēl es šo te lasu tikai pēc video ielikšanas
  • Lapa:
  • 1
Time to create page: 0.37 seconds
Copyright © Gamevision.lv 2011   v2.0